Aktualitātes

Akcija "Darīt digitāli - Tavs jaunais dzīvesveids"!

12-10-2020 13:59

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija no š.g. 19.oktobra līdz 25.oktobrim aicina iesaistīties ikgadējā akcijā “Dienas bez rindām”, kurai šogad ir dots jauns vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (turpmāk – akcija).

Šī gada pavasarī Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija strauji mainīja sabiedrības paradumus, veicinot pakalpojumu pieteikšanu attālināti – telefoniski vai elektroniski. Liela daļa iestāžu klientu apkalpošanu klātienē veic tikai pēc iepriekšēja pieraksta, bet atsevišķas iestādes ir pārgājušas uz pakalpojumu sniegšanu pilnībā attālināti.

Arī Sociālās integrācijas valsts aģentūra, š.g. pavasarī meklēja un atrada jaunas darba metodes savu pakalpojumu sniegšanai, piem., fizioterapeits veica savu darbu online režīmā, lai profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojuma ietvaros veiktu klienta individuālu izvērtēšanu.

Šogad akcijas ietvaros visas aktivitātes noritēs attālināti – katru dienu (no pirmdienas līdz piektdienai) paredzēti tiešsaistes semināri, kuros tiks rādīti dažādi digitālie risinājumi, ko piedāvā valsts un pašvaldību iestādes dažādu dzīves situāciju risināšanai, atvēlot katru dienu noteiktai tēmai (digitālie rīki, kultūra, nodarbinātība, uzņēmējdarbība, vides aizsardzība). Visi vebināri būs skatāmi programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vietnē un programmas profilos sociālajos tīklos. Visu vebināru video ieraksti būs pieejami sociālā tīkla Youtube.com kontā @Latvija.lv.

Darīt digitāli – tas ir mūsdienīgi, ērti, ātri, vienkārši un droši.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija akciju “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – Dienas bez rindām) organizē jau sesto gadu sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā. Akcijas mērķis ir mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus (e-paraksts, e-adrese u.c.) ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē. Akcija norisināsies integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros. Arī šogad tiks piedāvāta unikāla iespēja – ikviens interesents varēs piedalīties tiešsaistes viktorīnā ar jautājumiem par e-pakalpojumiem un digitālajām iespējām. Viktorīna būs anonīma, bet, ja dalībnieks vēlēsies piedalīties balvas izlozē, būs iespējams norādīt vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju. Savukārt sociālo tīklu lietotājiem būs iespēja piedalīties foto vai video konkursā “Digitālais plecs”, kurā tiks aicināts rādīt, kā cilvēki palīdz viens otram apgūt dažādus valsts piedāvātos digitālos rīkus un e-pakalpojumus. Konkursa noteikumi tiks publicēti mana.latvija.lv un sociālajos tīklos.

Iet atpakaļ