Aktualitātes

Piedāvājam mērķstipendijas sekmīgajiem audzēkņiem

24-07-2012 11:32

No 2009.gada visās Latvijas profesionālās izglītības iestādēs, arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālajā vidusskolā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts „Sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšana”, kas nodrošina sekmīgajiem audzēkņiem mērķstipendijas saņemšanu. Jūrmalas profesionālajā vidusskolā Eiropas Sociālā fonda stipendijas saņem apmēram 70% audzēkņu.

Piešķiramās mērķstipendijas apmērs vienam profesionālās izglītības iestādes pirmā kursa audzēknim ir no 10 līdz 20 latiem mēnesī, otrā, trešā un ceturtā kursa audzēknim – no 20 līdz 50 latiem mēnesī.

Jūrmalas profesionālā vidusskola ir mācību iestāde, kur cilvēkiem ar invaliditāti mācības finansē valsts. Līdz ar to audzēkņi ar invaliditāti, kuri mācās sekmīgi, papildus valsts apmaksātām mācībām var iegūt arī Eiropas Sociālā fonda piešķirto mērķstipendiju.

Jaunieši, kas šo finansiālo atbalstu jau saņem, novērtē, ka tas motivē mācīties arvien labāk un kopumā ir uzlabojies mācību darbs stundās, jo saņemtās stipendijas apmērs ir atkarīgs no mācību rezultātiem un apmeklējuma.

Eiropas Sociālā fonda projekts „Sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšana” turpinās līdz 2013. gada 31. augustam, tāpēc visi audzēkņi, kuri vēlas iegūt mērķstipendiju nākamajā mācību gadā, var pieteikties mācībām Jūrmalas profesionālajā vidusskolā un par labām sekmēm saņemt Eiropas Sociālā fonda mērķstipendiju.

Iet atpakaļ