Aktualitātes

SIVA ESF projekta dalībniekiem vērtīga pieredze un praktiskās nodarbības uzņēmumos

16-10-2020 15:24

Šoruden, pirms ierobežojošo noteikumu Covid-19 izplatības mazināšanai stāšanās spēkā, SIVA ESF projekts “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā un sabiedrībā” Nr.9.1.4.1/16/I/001 vairāku mēnešu garumā izveidoja veiksmīgu sadarbību ar diviem Jūrmalas uzņēmumiem, lai nodrošinātu darba vidē balstītas praktiskās nodarbības izglītības programmu “Preču komplektēšana”, “Preču marķētājs”, “Preču kraušana noliktavā” dalībniekiem:

 • SIA „Dr. Leopolds” Projekta prasmju programmu audzēkņi ik nedēļu apmeklēja ražotni un mācījās precīzi marķēt produkciju, līmēt etiķetes un komplektēt pasūtījumus. Šis uzņēmums ir kosmētisko un veselības aprūpes līdzekļu ražotājs, kur tiek gatavoti Latvijā pazīstami antibakteriālie un pretsēnīšu aerosoli, ziedes, apdegumu un brūču aprūpes līdzekļi.
 • SIA “Mārksmens” veikalā “Top” Dzintaros, Jūrmalā ESF projekta audzēkņi regulārās nodarbībās pedagoga vadībā ieguva pieredzi orientēties produkcijas izvietošanā veikala plauktos, kā arī bija čakli palīgi veikala darbiniekiem ikdienas darbu izpildē.
 •  

 • Mācību ekskursijā š.g. 7.oktobrī veikalā IKEA Latvija ESF projekta dalībnieki iepazinās ar darba vidi, noliktavas darbinieku profesijas specifiku un amata nosacījumiem. Esam pateicīgi par patīkamo un atvērto uzņemšanu, noderīgo mācību ekskursiju un interesanto stāstījumu projekta audzēkņiem.
 •  

  IKEA piedāvā plašu mājokļa labiekārtošanas klāstu preču. Mācību ekskursijas laikā prasmju programmu audzēkņi redzēja, ka uzņēmums rūpējas par saviem darbiniekiem un vēlas radīt labāku ikdienu ikvienam, kas savu ceļu iet kopā IKEA komandu, novērtējot darbiniekiem paredzētās atpūtas telpas, darba vidi un iekšējos kārtības noteikumus.

  Mācību ekskursijā audzēkņiem - ESF projekta dalībniekiem - bija iespēja iepazīties ar funkcionālas noliktavas darba organizāciju, veikala preču izvietošanas un papildināšanas kārtību un specifisko sistēmu, kā preces nonāk no noliktavas līdz veikala plauktiem.

  SIVA pateicas:

 • IKEA Latvija, Paul Mason Properties SIA, par jauko uzņemšanu un mācību ekskursiju
 • SIA „Dr. Leopolds“ ražotnei par iespēju regulāri darboties praktiskās nodarbībās
 • un SIA “Mārksmens” veikalam “TOP” par sociāli atbildīgas darba vides politiku!
 • Sagatavoja:
  ESF projekts "Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem
  integrācija nodarbinātībā un sabiedrībā", sivaprojekts@siva.gov.lv; tālrunis 26385047.
  2020.gada 15.oktobrī

  Iet atpakaļ