Aktualitātes

SIVA ESF projekta dalībnieku ekskursija "Ceļā pie darba devēja"

15-09-2020 09:54

Š.g. 9.septembrī Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) viesojās uzņēmumos SIA “Lindström” un SIA “Trialto Latvia” - ar reālu darba vidi mācību ekskursijā iepazinās desmit ESF projekta “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā un sabiedrībā” Nr.9.1.4.1/16/I/001 dalībnieki, kas apgūst prasmju programmas:

  • “Veļas šķirotājs, marķētājs”;
  • “Preču komplektēšana”;
  • “Preču marķētājs”.

Prasmju apmācība projekta dalībniekiem ir praktiska un darba vidē balstīta. Klātienē iepazīt uzņēmumus un aktuālās tendences darba tirgū tiešām bija lieliska iespēja.

Lindström Latvia apmeklējums

SIA “Lindström” nodrošina darba apģērbu servisu, paklāju servisu un industriālo dvieļu servisu, ko ikdienā veic vairāk kā 300 darbinieki. Prasmju programmu dalībnieki ar interesi klausījās, kā uzņēmumā notiek tekstila dizaina izveide, ražošana, netīrā tekstila nomaiņa un apkope (mazgāšana un remonts).
Mācību ekskursijā audzēkņi iepazinās ar ražošanas cehu, apskatīja mazgāšanas un gludināšanas iekārtas, darba procesa organizēšanu, darba apģērba šķirošanu un paklāju apkopi.
Par novēroto prasmju programmu audzēkņi secina: “Lindström ir darbs komandā”, “Jāmācās strādāt kolektīvā!” “Es gribētu tā strādāt, man visvairāk patika redzēt, kā marķē salocītās darba drēbes”.

Viesošanās “Trialto Latvia” iespaidīgajā industriālajā loģistikas parkā Ķekavā

SIA “Trialto Latvia” nodrošina loģistikas servisa pakalpojumus, ieskaitot akcīzes un muitas noliktavas procedūras pilnu spektru. Mācību ekskursijā audzēkņi iepazinās ar noliktavas darba organizēšanu, preču marķēšanu un pakošanu - automatizēto marķēšanas iekārtu, roku darba pakošanas darbiem un marķēšanu.

Uzņēmumā redzētais projekta dalībniekiem izraisīja pozitīvu iespaidu un pastiprināja motivāciju attīstīt darba prasmes. Projekta dalībnieks Ēriks secinājis: “Strādnieki pie konveijera lentes kustējās tik ātri! Viņi krāva ārā no kastēm pudeles, tad pudeles marķēja ar etiķetēm, pēc tam līmēja virsū svītru kodus un zibenīgi lika atpakaļ tukšajās kastēs. Stundā kā minimums viņi uzlīmēja 400 etiķetes, es arī gribētu tā pamēģināt!”.

Arī prasmju programmā iesaistītais Normunds ir ieinteresēts: ”Skolotāj, es atnākšu pie Jums rīt un uzrakstīsim CV, jo oktobrī man būs apliecība preču komplektēšanā, es gribētu strādāt šādā uzņēmumā!”.

SIVA pateicas SIA “Lindström” un SIA “Trialto Latvia”!
Lai vairojas veiksmes stāsti par nodarbinātības iespējām personām ar garīga rakstura traucējumiem!

Iet atpakaļ