Aktualitātes

Sociālās integrācijas valsts aģentūras sensorā taka – sajūtām un masāžai

09-06-2017 09:53

Jau otro gadu pēc kārtas Sociālās integrācijas valsts aģentūra (turpmāk – SIVA) aicina apmeklēt  sensoro  taku – veselīgi atpūtināt gan galvu, gan izmasēt nogurušās pēdas.

Sensorā taka ir sadalīta  piecos posmos. Īpaši veidotās kastēs ir ieklāti dažādi dabas materiāli – smiltis, oļi, priedes mulča, čiekuri, stikla bumbiņas, kas paredzēti veselības stiprināšanai, ejot basām kājām.

Taka ir domāta dažādām vecuma grupām un fiziskajām spējām, ideāli piemērota mierīgai pastaigai, kā arī liek koncentrēties uz savām sajūtām.

Pastaigu pa sensoro taku var salīdzināt ar pēdu refleksogēno masāžu, kurā uz visiem punktiem tiek izdarīts maigs spiediens. Šo punktu masāža labvēlīgi iedarbojas uz cilvēku veselību -  rada dziļu atslābumu, kliedē spriedzi un saspringumu, stiprina imūnsistēmu, uzlabo līdzsvara reakciju, uzlabo smadzeņu darbību un spēju koncentrēties, novērš miega traucējumus, uzlabo asinsriti, normalizē asinsspiedienu, palēnina un padziļina elpošanu, atjauno emocionālo līdzsvaru, nomierina jebkura orgāna pārmērīgu aktivitāti un stimulē to nepietiekamas darbības gadījumā.

SIVA sensorā taka atrodas Jūrmalā, Dubultu prospektā  71. To var apmeklēt bez maksas ikviens interesents.

Iet atpakaļ